1xbet

PeP Ön Ödemeli Kart

Ön Ödemeli Kart (Prepaid Kart) Nedir?

Ön ödemeli kart, kredi veya banka kartlarından farklı olarak öncelikle içerisine bakiye yüklediğin ve bu bakiye tutarı kadar harcama yapabildiğin bir kart türüdür. Diğer kart hizmetlerinden farklı olarak yalnızca hesabına yüklediğin kadar harcama yapabildiğin ön ödemeli kartlar, yine kredi kartlarının veya banka kartlarının yapabildiği birçok işlemi gerçekleştirebilir.

1xbet

Ön ödemeli kartlarda da güvenliğin sağlanması amacıyla bir kart numarası ve güvenlik kodu bulunur. Bu kartları POS cihazlarında olduğu gibi internet alışverişlerinde de kullanabilirsin.

Ön ödemeli kartları, kredi ve banka kartlarından ayıran en önemli özellik ise bakiye tutarında harcayabildiğin için herhangi bir güvenlik açığı, kredi kartı dolandırıcılığına karşı riski en aza indirmesidir.

1xbet

Ön Ödemeli Kart ile Yapabileceğin İşlemler Nelerdir?

Ön ödemeli kartlarla POS cihazlarından veya internet üzerinden yurt içi ve yurt dışı alışverişlerini yapabilirsin. Telekomünikasyon ödemelerini yapabilir, ulaşım kartlarına bakiye yükleyebilirsin. Bunun yanı sıra TL, USD, EUR, GBP hesapları açabilir, ATM’lerden nakit para çekebilirsin. Ön ödemeli kartlarda da diğer kartlarda olduğu gibi havale ve EFT işlemlerini kolaylıkla ve hızlıca yapabilirsin.

Ön Ödemeli Kart Nasıl Alınır?

Ön ödemeli kartlara internet üzerinden başvuru formu doldurarak sahip olabilirsin. Bu başvuru formunda güvenliği sağlamak adına TC kimlik numarası, ad soyad, doğum tarihi ve doğrulama yapabilmek için cep telefonu numarası gibi bilgiler istenir.

1xbet

Ön Ödemeli Kart Nasıl Kullanılır?

Ön ödemeli kartları tıpkı bir kredi veya banka kartı gibi her türlü alışverişinde kullanabilirsin. POS cihazlarında ve internet ortamında yapılan alışverişlerin yanı sıra ATM’lerden nakit para çekmek, havale ve EFT yapmak için de aktif olarak kullanabilirsin.

Ön Ödemeli Kart ile Taksitli Alışveriş Yapılabilir Mi?

Ön ödemeli kart, kredi kartlarından farklı olarak bir mevduat veya nakit avans hesabına sahip olmadığı için yalnızca kartına yüklediğin bakiye miktarı kadar alışveriş yapabilirsin. Dolayısıyla kredi kartlarında olduğu gibi kullanıcısına taksit seçenekleri sunarak hesabını eksiye düşürmez veya borçlandırmaz.

Ön Ödemeli Karta Nasıl Para Yüklenir?

Ön ödemeli kartlara banka veya kredi kartından havale, EFT yöntemleri ile internet bankacılığı üzerinden veya ATM’ler aracılığıyla bakiye yükleyebilirsin.

Ön Ödemeli Kart Limitleri

Ön ödemeli kartların en önemli özelliği kartının limitini kendin belirleyebilmen. Bu kartlarda limit, senin hesabına yüklediğin bakiye miktarı kadar olduğu için kolaylıkla harcamalarını takip edebilirsin.

Ön Ödemeli Kart ile Banka Kartı Arasındaki Farklar Nelerdir?

Ön ödemeli kart ile banka veya kredi kartı arasındaki en önemli fark, ön ödemeli kartların banka kartlarından farklı olarak avans hesabına sahip olmamasıdır. Ön ödemeli kartlarda herhangi bir borçlandırma veya taksit işlemi yapılamaz, yalnızca hesap bakiyesi kadar harcama yapabilirsin. Böylece harcamalarını kontrol altına alman ve takibini yapman kolaylaşır.

PeP ile Avantajları Yakala!

PeP, fiziksel ve internet alışverişlerinde 7/24 güvenle kullanabileceğin fiziksel ve sanal kart imkanı sunan yeni nesil dijital cüzdan hesabıdır. Hesabına yüklediğin bakiye miktarı kadar harcama yapmanı ve harcamalarını hesap hareketleri aracılığıyla kolaylıkla kontrol etmeni sağlayan PeP, internet bankacılığı sisteminde finansal okur yazarlık noktasında da çığır açan yepyeni bir oluşum.

Her Alışverişte Numarası Değişen Sanal Kart

PeP, her alışverişten sonra numarası değişen sanal kartı ile son dönemde internet
alışverişlerinin artmasıyla ortaya çıkan kredi kartı dolandırıcılıklarına karşı %100 güvenlik sağlar

Yurt Dışı Para Transferlerinde Kur Avantajı ve BolBol Puan Biriktirme Fırsatı

PeP, Visa altyapısı sayesinde yurt içinde olduğu gibi yurt dışında da kolaylıkla alışveriş yapabilme imkanı sunar. Üstelik PeP ile yurt dışından yaptığın alışverişlerde avantajlı döviz kurlarından faydalanabilir, kur farkından etkilenmeden keyifle alışverişine devam edebilirsin. TL hesabının yanı sıra Sterlin, Euro ve Dolar hesapları da açabileceğin PeP, yurtdışı transferlerini de zaman kaybetmeden yapma imkanı sunar.

PeP’in en büyük avantajlardan biri de alışveriş yaparken bir yandan da bir sonraki uçak biletin için birikim yapmanı sağlayan PeP Pegasus BolBol Kart. Bu kart, hesabındaki parayı harcayarak uçak bileti almak için BolPuan biriktirebileceğin tek kart olma özelliğiyle Türkiye’de bir ilk. Kredi kartı ile PeP Pegasus BolBol Kart’ına yaptığın bütün para yükleme işlemlerinde ve Visa altyapısı sayesinde hem yurt içi hem de yurt dışı alışverişlerinde BolPuan biriktirebilir, biriktirdiğin puanlarla bir sonraki uçuşun için şimdiden birikim yapmaya başlayabilirsin.

Yorum yapın