1xbet

Evde Chai Tea Latte Yapımı – Güçlü Manşet

Kış ayları geldi. Güneş bir açıyor bir kapanıyor. Tam hastalık havası diyebiliriz. Şayet beden direnciniz zayıf ise chai tea latte tam size göre bir içecek. Hem lezzetli hem de sağlıklı olan bu çay, beden direncinizi arttıracak ve hasta olmanızı önleyecektir. Şayet soğuk algınlığınız varsa da bu çay şifa niyetine âlâ geleceğini söyleyebiliriz.

1xbet

Hindistan’da “chai” kültürü yüzyıllardır sürüyor. Son yıllarda ülkemiz dahil, Avrupa ülkelerinde de bu chai çayları yapılmakta ve tüketilmekte. İçinde 10’dan fazla baharat olması onun sağlık deposu olduğunu gösteriyor. Pekala dışarı da zevkle içtiğiniz chai tea latte‘yi, konutta yapmak ister misiniz? 5 dakikada hazırlayacağınız bu şifa dolu çayın tanımını sizlerle paylaşıyoruz.

Chai Tea Latte Yapımı

1xbet

Malzemeler

1xbet

– 2 su bardağı süt

– 1 su bardağı kaynar su

– 2 yemek kaşığı iri yapraklı siyah çay

– 1 adet kakule

– 2 adet karanfil

– 1 adet yıldız anason

– 1/2 çay kaşığı toz tarçın

– 1 çay kaşığı toz zencefil

– 1/4 çay kaşığı karabiber

Yapılışı

Kapaklı çay süzgecine aldığınız iri yapraklı siyah çayı kaynar suda 2-3 dakika kadar demleyin. Demlenen çayı küçük bir sütlüğe aktarın. Soğuk süt ile birlikte kaynamaya bırakın. Kakulenin iç kısmında yer alan tohumlarını çıkartın. Karanfil, yıldız anason, toz tarçın, zencefil ve karabiber ile birlikte kaynamakta olan süte ekleyin. 2-3 dakika daha kaynatın. Baharatların aromasının geçtiği köpük köpük olan sıcak içeceği bir süzgeç yardımıyla süzün. Arzuya nazaran toz tarçın ilavesiyle servis edip, sevdiklerinizle paylaşın.

Yorum yapın