Grand Pasha Metropol Bonus Kazanın

Bets10 Poker, Taktikleri, Kazanma Yöntemleri, Ustaları

Bets10 Poker, Taktikleri, Kazanma Yöntemleri, Ustaları


Pokerin bir kumar olduğunu unutun. Texas’ta 1980’lerde icat edilen 2 kapalı ve 5 açık kartla oynanan Holdem, satranç gibi zekâya, olasılık hesabını ne kadar doğru yapabildiğinize, strateji bilginize dayanıyor. Dünya son 6 yıldır hem sanal ortamda hem de canlı olarak düzenlenen Holdem turnuvalarıyla çalkalanıyor.

Grand Pasha Metropol Bonus Kazanın

Bets10 Poker Turnuvaları

Normaldir: İşin içinde adrenalin var, ego var, para var. Bets10 Casino, bu akımı fark edip, dünyanın en prestijli turnuvası olan World Poker Tournament (WPT) turnuvasını sitesine taşıdı. Şu anda Ortadoğu ve Balkanlar’ın ilk WPT’si oynanıyor. Büyük ödül 1 milyon dolar. En büyük poker yıldızları bu yüzden Bets10 poker lobisinde.

Bets10 giriş ve kayıt için aşağıdaki resme veya buraya tıklayarak üye olabilir ve turnuvalara katılım hakkını elde edebilirsiniz. Bets10 ilk üyelik bonusu olarak 500 TL hediye ediyor, bu da aklınızda olsun.

Grand Pasha Metropol Bonus Kazanın

Dünyanın En İyi Poker Oyuncularından Poker Taktikleri

Sihirbaz lakaplı Antonio Esfandiari dünyanın en usta poker oyuncularından biri. Bakın pokerde kazanma taktiği ve hayat hikayesini nasıl anlatıyor. (Bir gazete röportajından alıntıdır)

Grand Pasha Metropol Bonus Kazanın

Poker oynamayı nasıl öğrendiniz?

-Kendi başıma. İki kitap okudum, alıştırma yaptım. O kadar.

Poker oynayarak geçinebilirim dediğiniz anı hatırlıyor musunuz?

-Bütün oyuncuların ellerinde hangi kartların olabileceğini tahmin edebiliyordum. Poker terminolojisinde buna “el okumak” deniyor. Eğer elleri bu kadar rahat okuyabiliyorsam kaybetmeme imkân yok dedim ve o anda hayatımın yönü değişti.

Holdem, satranç gibi bir zekâ ve strateji oyunudur sözünü bilinir. Ama şans hiç mi önemli değil?

-Uzun vadede değil. Olasılıkları hesaplayacaksın. “Eğer elinde bu kart olsaydı şöyle davranırdı” sonucuna kısa sürede varabileceksin. Holdem ’in yüzde 85’i psikoloji, yüzde 15’i de matematik. Bu oyuna kumar diye yaklaşan çok kaybeder.

İlk büyük parayı ne zaman kazandınız?

-25 yaşındayken Dünya Poker Turnuvası’nda (WPT) birinci geldim ve ilk milyon dolarımı kazandım. Gerçekten muhteşem bir histi! Babama “Artık çalışma, emekli ol, sana bakarım” dedim.

Profesyonel Holdem oyuncusu nasıl iflas eder?

-Kafayı çalıştırmazsa hızla. Benim tek yaptığım paramın yüzde 10’undan fazlasını poker masasına dökmemek.

Poker oynayarak çok zengin olunca insana bir suçluluk duygusu geliyor mu?

-Bana göre bu bir iş, oyun değil ki. Matematik bilmezsen, üst üste hatalı kararlar verirsen ben de senin paranı alırım. Bir dirhem de suçluluk duymam.

Çok iyi poker oynamak hayatta size ne gibi avantajlar getiriyor?

-Attığım adım o anda atılabilecek en doğru adım oluyor her zaman. Ha bir de insanları çok iyi tartar, kitap gibi okurum. Kimse bana yalan söyleyemez.

Dan Harrington (64) poker babalarından. 1980’lerde Vegas ’ta poker oynayan 20 efsane isimden biri. Aynı zamanda tavla ve satranç üstadı. Yazdığı poker kitapları nedeniyle genç pokercilere göre büyük hoca. Ona göre pokerin mantığını çözmek bir şirket yöneticisinin çok işine yarar: “Dört pokerci arkadaşımla ortak bir şirket kurmuştum. Örneğin bir ihalede diğer iş adamlarına karşı büyük avantajımız vardı, çünkü her durumu çok iyi analiz edebiliyorduk. O yüzden başarılı olmak isteyen iş adamlarına poker kitapları okumalarını öneririm. Holdem matematiği ABD’deki birçok işletme fakültesinde ders olarak bu yüzden okutuluyor.”

Yorum yapın