1xbet

Bets10 Eleman Alımı

Bets10 Eleman Alımı

1xbet

Windows parolanızı değiştirme veya sıfırlama

Windows 10, Windows 8.1 veya Windows 7 parolanızı unuttuysanız ya da kaybettiyseniz bunu değiştirebilir veya sıfırlayabilirsiniz. Çalışmaya başlamanız için, aşağıdaki sekmelerden Windows Sürüm sürümünizi seçin.

Geçerli parolanızı zaten biliyor ve değiştirmek istiyorsanız

Oturum açma> Ayarlar>’>Başlat’ı seçin. Parola altındaDeğiştir’i seçin ve yönergeleri izleyin.

1xbet

11 Windows hesap parolanızı sıfırlama

Yerel bir hesabın Windows 11 parolanızı unuttuysanız veya kaybettiyseniz ve aygıtınızda yeniden oturum açmanız gerekirse, aşağıdaki seçenekler hemen çalışmanıza yardımcı olabilir. Yerel standartla yönetim hesaplarıyla ilgili daha fazla bilgi için bkz. hesaplarda yerel kullanıcı veya yönetici Windows.

Windows 11

Yerel hesabınız 11 için 11 olarak ayarlayan güvenlik Windows eklediysanız, yeniden oturum açması için güvenlik sorularını yanıtabilirsiniz.

1xbet

Not: Parolayı sıfırla bağlantısını seçtikten sonra güvenlik soruları görmüyorsanız cihazınızın adıyla yerel kullanıcı hesabı adınızın (oturum açarken gördüğünüz ad) aynı olmadığından emin olun. Cihazınızın adını görmek için Başlat’a sağ tıklayın,Sistem öğesini seçinve Cihaz belirtimleri bölümüne kaydırın. Cihaz adıyla hesap adınız aynıysa yeni bir yönetici hesabı oluşturabilir, yönetici olarak oturum açabilir ve sonra PC’nizi yeniden adlandırabilirsiniz. (Cihaz adınızı görüntülediğinizde bunu da yeniden adlandırabilirsiniz.)

Geçerli parolanızı zaten biliyor ve değiştirmek istiyorsanız

Oturum açma> Ayarlar> Hesapları> Başlat’ı seçin. Parola bölümünde Değiştir düğmesini seçin ve adımları izleyin.

Windows 10 yerel hesap parolanızı sıfırlama

Windows 10’da yerel hesabınızın parolasını unuttuysanız veya kaybettiyseniz ve cihazınızda tekrar oturum açmanız gerekiyorsa aşağıdaki seçenekler çalışmaya devam etmenize yardımcı olabilir. Yerel standart ve yönetici hesapları hakkında daha fazla bilgi için bkz. Windows 10’da yerel kullanıcı veya yönetici hesabı oluşturma.

Windows 10 sürüm 1803 ve daha yeni sürümler

Windows 10 için yerel hesabınızı ayarlarken güvenlik soruları eklediyseniz en az sürüm 1803’e sahip olmanız gerekir ve tekrar oturum açmak için güvenlik sorularını yanıtlayabilirsiniz.

Yanlış bir parola girdikten sonra:

Oturum açma ekranında Parolayı sıfırla bağlantısını seçin. Bunun yerine PIN kullanıyorsanız bkz. PIN ile oturum açma sorunları. Ağ üzerinde bir iş cihazı kullanıyorsanız parolanızı veya PIN’inizi sıfırlama seçeneği göremeyebilirsiniz. Bu durumda, yöneticinize başvurun.

Not: Parolayı sıfırla bağlantısını seçtikten sonra güvenlik soruları görmüyorsanız cihazınızın adıyla yerel kullanıcı hesabı adınızın (oturum açarken gördüğünüz ad) aynı olmadığından emin olun. Cihazınızın adını görmek için görev çubuğunda Başlat’a sağ tıklayın, Sistem öğesini seçinve Cihaz belirtimleri bölümüne kaydırın. Cihaz adıyla hesap adınız aynıysa yeni bir yönetici hesabı oluşturabilir, yönetici olarak oturum açabilir ve sonra PC’nizi yeniden adlandırabilirsiniz. (Cihaz adınızı görüntülediğinizde bunu da yeniden adlandırabilirsiniz.)

Güvenlik sorularınızı yanıtlayın.

Yeni bir parola girin.

Yeni parolayla her zamanki gibi oturum açın.

Windows 10 sürüm 1803 öncesi

Windows 10 1803 öncesi sürümler için güvenlik soruları olmadığından yerel hesap parolaları sıfırlanamaz. Yeni parola seçmek için cihazınızı sıfırlayabilirsiniz ancak bu seçenek verilerinizi, programlarınızı ve ayarlarınızı kalıcı olarak siler. Dosyalarınızı yedeklediyseniz silinen dosyalarınızı geri yükleyebilirsiniz. Daha fazla bilgi için bkz. Windows 10’da kurtarma seçenekleri.
Cihazınızı sıfırlamak için veriler, programlar ve ayarlar silinir:

Güç düğmesini seçmek için Shifttuşuna > Ekranın sağ alt köşesinde yeniden başlat’ı seçin.

Bir seçenek belirleyin ekranında Sorun Giderme > Bu Bilgisayarı Sıfırla’yı seçin.

Her şeyi Kaldır‘ı seçin.

Uyarı: Cihazınızı sıfırladığınızda veriler, programlar ve ayarlar kalıcı olarak silinir.

Bilgisayarınızda oturum açmak için kullandığınız Microsoft hesabı parolanızı sıfırlama

Oturum açma ekranında görüntülenmiyorsa Microsoft hesabınızın adını yazın. Bilgisayarda birden çok hesap varsa sıfırlamak istediğiniz hesabı seçin. Parola metin kutusunun altındaki Parolamı unuttum’u seçin. Parolanızı sıfırlamak için adımları izleyin.

Oturum açma sorunlarını giderme

Hesabınızda oturum açarken sorun yaşamaya devam ediyorsanız Oturum açma sorunlarını giderme bölümünde daha fazla çözüme göz atın.

Parolanızı sıfırlama

Not: Windows 10 parolanızı unuttuysanız bkz. Windows 10 yerel hesap parolanızı sıfırlama.

Windows 8.1 parolanızı unuttuysanız parolanızı almanızı veya sıfırlamanızı sağlayacak birkaç yöntem vardır:

Bilgisayarınız etki alanı üzerindeyse parolanızı sistem yöneticinizin sıfırlaması gerekir.

Microsoft hesabı kullanıyorsanız parolanızı çevrimiçi olarak sıfırlayabilirsiniz. Daha fazla bilgi için bkz. Microsoft hesabı parolanızı sıfırlama.

Yerel bir hesap kullanıyorsanız parola ipucunuzu anımsatıcı olarak kullanın.

Hala oturum açamıyorsanız Windows’u yeniden yüklemeniz gerekir. Windows RT 8.1 için, bilgisayarınızın üreticisine başvurun.

Windows 8.1’de parolalar ile ilgili daha fazla yardım alma

Parolanızı unuttuysanız veya kaybettiyseniz parolanızı sıfırlamak ya da kurtarmak için yukarıdaki Parolanızı sıfırlama bölümüne göz atın.

Microsoft hesabı parolanızın gizliliğinin tehlikede olduğunu veya kötü niyetli birinin eline geçtiğini düşünüyorsanız yardım edebiliriz. Daha fazla bilgi için bkz. Microsoft hesabınızda oturum açamadığınızda.

Yalnızca yerel bilgisayarınızda oturum açıyorsanız evet. Ancak, güçlü bir parola kullanarak bilgisayarınızı daha güvenli tutmanızı öneririz. Parola kullandığınızda, yalnızca bu parolayı bilen kişi oturum açabilir. Bir Microsoft hesabıyla Windows’da oturum açmak istiyorsanız bir parola gerekir. Daha fazla bilgi için bkz. Parola olmadan Windows oturum açma. Microsoft hesapları ve yerel hesaplar hakkında daha fazla bilgi edinmek için bkz. Kullanıcı hesabı oluşturma.

Güçlü parolalar büyük/küçük harf, sayı ve sembol ya da boşluk gibi çeşitli karakterler içerir. Ayrıca güçlü bir parola, bir yabancının tahmin etmesi veya kırması zor olan bir şey olmalıdır. Tam bir sözcük veya gerçek adınız, kullanıcı adınız ya da doğum tarihiniz gibi bulunması kolay bilgiler içermemelidir.

Bir Microsoft hesabında oturum açıyorsanız parolanız en fazla 16 karakter olabilir. Microsoft hesapları hakkında daha fazla bilgi için bkz. Kullanıcı hesabı oluşturma.

Parolanızı daha güvenli hale getirmek için düzenli aralıklarla güncelleştirebilirsiniz. Bilgisayarınız bir etki alanına bağlı değilse aşağıdaki adımları izleyin:

Parolanızı değiştirin’e dokunun veya tıklayın, sonra da yönergeleri izleyin.

Bilgisayarınız etki alanına bağlıysa parolanızı ne sıklıkta değiştirmeniz gerektiğini sistem yöneticiniz belirleyebilir. Bunu yapmak için aşağıdakilerden birini seçin:

Klavye kullanıyorsanız Ctrl+Alt+Delete tuşlarına basın, Parolayı değiştir’e dokunun veya tıklayın, sonra da yönergeleri izleyin.

Tablet kullanıyorsanız Windows düğmesini basılı tutun, açma/kapama düğmesine basın, sonra da Parolayı değiştir seçeneğine dokunun veya tıklayın ve yönergeleri izleyin.

Bu, bir üçüncü taraf e-posta adresi kullanıp kullanmadığınıza bağlıdır. E-posta adresiniz outlook.com, hotmail.com, live.com veya başka bir Microsoft hizmetinin adıyla bitiyorsa Microsoft hesabınızın parolası değiştirildiğinde, söz konusu e-posta hizmetinin parolası da değişir.

Ancak, Microsoft hesabınız için Google Mail veya Yahoo! Mail gibi bir üçüncü taraf web tabanlı hizmetinin e-posta adresi de dahil olmak üzere dilediğiniz e-posta adresini kullanabilirsiniz. Microsoft hesabınız için bir parola seçtiğinizde, üçüncü taraf sitesindeki web postasında oturum açarken kullanmanız gereken parola değişmez.

Karakter girmek yerine hareketlerle oturum açmak için bir resimli parola oluşturun.

Ekranın sağ köşesinden çekip Ayarlar ve ardından da Bilgisayar ayarlarını değiştir seçeneğine dokunun.
(Fare kullanıyorsanız, ekranın sağ alt köşesine gidin, fare işaretçisini yukarı doğru kaydırın, Ayarlar ve ardından Bilgisayar ayarlarını değiştir’e tıklayın.)

Hesaplar’a, sonra da Oturum açma seçenekleri’ne dokunun veya tıklayın.

Resimli parola’nın altında, Ekle’ye dokunun veya tıklayın, sonra da yönergeleri izleyin.

Kullanıcı hesabınız için bir parola seçerken hatırlayabileceğiniz bir şey seçmeniz önemlidir. Bu parolaya daha sonra yine ihtiyacınız olacak!

Tabii ki, parolanızı not alıp güvenli bir yerde de saklayabilirsiniz. Ancak, dizüstü bilgisayarınızın altına veya masa çekmecenizin içine yapıştırmak muhtemelen iyi bir fikir değildir. Parolanızı not alırsanız bilgisayarınızdan ayrı bir yerde sakladığınızdan emin olun.

Daha güvenli bir kullanım için farklı amaçlara yönelik olarak farklı parolalar kullanın. Örneğin, sosyal ağ hesabınızla çevrimiçi banka hesabınız için birbirinden çok farklı parolalar kullanmak iyi bir yaklaşımdır.

Parolanızı unutur veya kaybederseniz sıfırlamanın ya da kurtarmanın birkaç yolu vardır. Parolanızı sıfırlama veya kurtarma hakkında daha fazla bilgi için yukarıdaki Parolanızı sıfırlama bölümüne göz atın.

Parolanızı sıfırlama

Parolanızı sıfırlama adımları, bilgisayarınızın bir etki alanında veya çalışma grubunda yer alan bir etki alanına bağlı olarak biraz değişiklik gösterir. Bilgisayarınız bir iş veya okul kuruluşlarının parçası ise, bu bir etki alanının parçası olma ihtimaliniz olabilir. Bu bir ev bilgisayarıysa neredeyse bir çalışma grubunda var.

Bilgisayarım bir etki alanında

Bu cihaz üzerinde yönetici izinleri olan bir etki alanı hesabıyla oturum açın. Emin değilseniz yardım için kuruluşun IT yöneticisine ulaşın.

Select the Start button , select Control Panel, select User Accounts , select User Accounts, and then select Manage User Accounts. Yönetici parolası veya onaylamanız istenirse parolayı yazın veya onay girin.

Kullanıcılar sekmesinde Bu bilgisayardaki kullanıcılar bölümünde kullanıcı hesabı adını seçip Parolayı Sıfırla seçeneğini belirleyin.

Yeni parolayı yazın, yeni parolayı onaylayın ve Tamam‘ı seçin.

Not: Yönetici olarak oturum açtıysanız bilgisayardaki tüm kullanıcılar için parola oluşturabilir veya parolalarını değiştirebilirsiniz.

Uyarı: Başka bir hesabın parolasını değiştirmek üzere bir yönetici hesabı kullanırsanız diğer hesaptaki tüm şifreli dosyalar veya e-posta iletileri artık hesabı kullanan kişi tarafından erişilemez.

Bilgisayarım bir çalışma grubunda

Oturum açmaya çalışırken yanlış parola girerseniz Windows, parolanın geçersiz olduğunu belirten bir ileti görüntüler. İletiyi kapatmak için Tamam‘ı seçin.

Parolayı sıfırla‘yı seçip parola sıfırlama diskinizi veya USB flash sürücünüzü takın.

Yeni bir parola oluşturmak için parola sıfırlama sihirbazındaki adımları izleyin.

Yeni parolayla oturum açın. Parolanızı yeniden unutursanız aynı parola sıfırlama diskini kullanabilirsiniz. Yeni bir disk oluşturmanıza gerek yoktur.

Parolanızı değiştirme

Ctrl+Alt+Delete tuşlarına basın ve ardından Parolayı değiştir‘i seçin.

Gösterildiği gibi eski parolanızı, sonra da yeni parolanızı girin. Onaylamak için yeni parolayı yeniden girin.

Yorum yapın